НОРМАТИВНА БАЗА

Нормативна база:


Правила постачання природного газу:

  • Регулюють відносини, які виникають між постачальниками та споживачами природного газу (побутовими й іншими), з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної/газотранспортної системи.
  • Правила розроблені на виконання пункту 17 частини третьої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» та затверджені Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2496.

 

Постанова №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу»


Закон України «Про ринок природного газу»:

  • Закон визначає правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

 

«Про ринок природного газу» від 09.04.2015р. № 329-VIII»


Кодекс газотранспортної системи:

  • • Кодекс регламентує функціонування газотранспортної системи України та визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газотранспортної системи України. Дія Кодексу поширюється на всіх суб’єктів ринку природного газу України: операторів суміжних систем, газовидобувні підприємства, замовників, споживачів та постачальників природного газу незалежно від підпорядкування та форми власності.
  • • Затверджений Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2493

 

Постанова № 2493 від 30.09.2015 року «Про затвердження Кодексу газотранспортної системи»


Кодекс газорозподільних систем

  • Кодекс визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб’єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем. Дія Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об’єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.

 

Кодекс газорозподільних систем затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем"

 

 


Правила про безпеку постачання природного газу

Правила про безпеку постачання природного газу спрямовані на забезпечення безпеки постачання природного газу в Україні шляхом прогнозування та оцінки можливих ризиків, вжиття заходів для їх запобігання та зменшення можливої шкоди від реалізації таких ризиків.

 

Закон України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» від 10 грудня 2015 року №887-VIII.

 

Закон визначає особливості доступу споживачів до інформації про встановлення цін/тарифів, заходи з енергозбереження, формування та виконання інвестиційних програм у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення.


Мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу

 


Контактна особа – Сімченко Олег Анатолійович.
Телeфон: +38099-637-10-35
e-mail: office@gnpenergo.com
Робочі години:
Понеділок - П'ятниця
09:00 - 18:00